1. Evlilik Öncesi Araştırma
2. Adres Tespiti
3. Şahıs Araştırması
4. Personel Araştırma

DEDEKTİF NEDİR?

Dedektiflik nedir diye soracak olursak geçerli yasal hükümler çerçevesinde araştırma yapmak, bilgi edinmek üzere görevlendirilmiş kimselere denir. Özel dedektiflik kadrosu teknik ekipmanı ve çevresi ile olan bağlantıları oldukça önemlidir. Olayları ve vakaları tüm boyutları ile alıp gerçekleri ortaya çıkarmak durumunda olan özel dedektiflik uğraşını veren uzman ortaya asilsiz bir şey atma lüksüne sahip değildir.

DEDEKTİFLİK NASIL YAPILIR?

Dedektif deyince akla ilk gelen sadece takip eden eş yakalayan kişiler gelmektedir oysaki işin içyüzü o şekilde değildir. Dedektiflik nasıl yapılır dediğimizde her türlü sorgu araştırma yapabilen aynı zamanda ticari ve siyasi konularda da başarılı çalışmalar yapabilen gerektiğinde yurt dışı ve yurt içi seyahatlerde bulunan işini severek ve büyük bir özen ve titizlik çerçevesinde yapan kişilere denir.

DEDEKTİFLİK YASASI

Dedektiflik yasası aşağıda belirteceğimiz üzere TBMM taslak haline getirilmiş fakat kanun ve yasa halinde olmamıştır. Özel dedektif yasası 1994 tarih 3963 sayılı TBMM ’since kabul görüp kanunlaşmasına öngörülmüş resmi gazetede yayınlamakiçin cumhurbaşkanına gönderilmiş ancak Anayasamızın 89 maddesi gereğince bir kez daha görüşülmek üzere TBMM geri gönderilmiş maalesef bir daha TBMM’sinde görülmemiş ve tasarı veya teklif niteliğinde çıkıp TBMM genel kurulunca kabul edilip kanunlaştığı içinde karar kılınmıştır.